Kecy k veci: V hlavnej úlohe zvodný pohľad

Publikované 4.4.2019
Kecy k veci: V hlavnej úlohe zvodný pohľad

Dlhé, husté riasy a zvodný pohľad. Ktorá žena by po nich netúžila… Mihalnice podčiarkujú ženskú krásu. Lemujú oči, zvýrazňujú ich tvar a veľkosť. Po akých možnostiach môžete siahnuť, keď túžite po dlhších a hustejších mihalniciach?

V tomto článku sa dozviete:
  • aký je najpohodlnejší spôsob na zvýraznenie očí

  • rozdiel medzi 3D a 4D mihalnicami

  • pre koho sú umelé mihalnice určené

  • zásady, ktoré treba so 4D mihalnicami dodržiavať 

Klasikou je špirála. Dostupná v každej drogérii, aplikácia je rýchla, efekt priemerne jednodňový. Špirálu nanášate každý deň ráno na mihalnice a večer odlíčite.

Dlhodobejším riešením sú rôzne séra, pomocou ktorých mihalnice rýchlejšie rastú a nadobudnú na objeme.

Ďalšou možnosťou je nafarbenie vlastných mihalníc, čím zvýraznite ich farbu, ale efekt predĺženia tu bude chýbať.

Najpohodlnejším, no zároveň najdrahším spôsobom sú umelé mihalnice. V kozmetických salónoch dnes už bežne v ponuke nájdete 3D a 4D mihalnice. 3D mihalnice sú starší typ mihalníc, 4D sú novší typ mihalníc. 4D mihalnice sú komfortnejšie, prirodzenejšie, majú dlhšiu životnosť, lepšie držia.

V salóne máme 3D mihalnice, tie sú umelé, syntetické a 4D mihalnice, ktoré sú prírodné, norkové. Kvôli cene si zákazníčky volia prevažne 3D mihalnice, pretože sú lacnejšie.

Výzorovo, jemnosťou a trvácnosťou ich však 4D mihalnice predbiehajú. Osobne mám tiež 4D a veľmi odporúčam. Cena 4D mihalníc je vďaka ich vlastnostiam oproti 3D mihalniciam dvojnásobná,” hovorí Kristína z kozmetického salóna v Sládkovičove.

Sú 3D a 4D mihalnice vhodné pre všetky ženy?

“3D a 4D mihalnice sú vhodné pre všetky ženy. Samozrejme, musia mať v poriadku oči. Žiaden zápal, jačmeň a podobne,” dopĺňa Kristína. Takisto ženy s citilivými očami si musia procedúru dôsledne premyslieť a skúšať opartne. Mávajú rôzne alergické reakcie - začervenanie, vysušenie a slzenie očí.

Ako často je potrebné umelé mihalnice dopĺňať?

Je to individuálne, každej žene rastú a vypadávajú vlastné mihalnice inak a s nimi vypadávajú aj nalepené mihalnice. “Mihalnice dopĺňam cca po 4 týždňoch,” hovorí Kristína. “Mám zákazníčky, ktoré chodia na doplnenie vo väčších intervaloch, po 6-7 týždňoch.”

Hrozia pri aplikácii 3D a 4D mihalníc nejaké riziká?

U kozmetičky, ktorá má odborne zvládnuté lepenie mihalníc, nie je žiadne riziko. Existujú však prípady, kedy kozmetička zalepila zákazníčke oči, čiže zlepila horné a dolné mihalnice,” upozorňuje Kristína.

Pri výbere salónu či kozmetičky by ste teda mali poriadne zvážiť referencie. Zistite si, či má daná osoba certifikáty, kurzy a školenia na aplikáciu 3D a 4D mihalníc. Referencie od klientiek, osobné či na internete, môžu byť pri rozhodovaní takisto nápomocné.

Ako sa máme starať o 3D a 4D mihalnice?

Na mihalnice nesmú ísť žiadne krémy, špirály a nič olejové. Čistí sa iba okolie očí. Dôsledkom by mohlo byť rozpustenie lepidla a odpadávanie mihalníc. V deň lepenia sa žene nesmie dostať na mihalnice voda. 

"Majiteľka nových mihalníc nesmie ísť do sauny ani do solária”, odporúča pani Kristína ako skúsená majiteľka kozmetického salóna.

Aby umelé mihalnice mali čo najnižší negatívny, neželaný efekt a nepoškodili vaše mihalnice, je dobré dodržiavať niekoľko zásad:

  • Vyberajte si kvalitné umelé mihalnice a kvalitné lepidlo.
  • Stavte na špecializované kozmetické salóny a kvalitné kozmetičky.
  • Umelým mihalniciam venujte špeciálnu starostlivosť.

Okrem predlžovania mihalníc si v salónoch môžete vybrať aj ďalšie skrášľujúce procedúry.

“Okrempredlžovania mihalníc ženy teraz v jarnom období obľubujú tetovanie obočia čiarkovou metódou, tzv. Microblading.

Vyhľadávajú aj chemický peeling. Zbaví pleť pigmentových škvŕn, jazvičiek po akné a pod. V lete tieto metódy nie sú vhodné.

Každodenne počas celého roka majú ženy záujem o klasické hĺbkové čistenie, alebo prístrojové čistenia - napr. Diamantová mikrodermabrazia a ultrazvuková špachtľa (Skin scrubber). Ponúkam tiež procedúry na formovanie postavy - ultrazvuková kavitácia, vákuová masáž (na celulitídu) a protivráskové procedúry ako mezoterapia, rádiofrekvencia a galvanizácia. A klasika - depilácia, farbenie a úprava obočia,” opisuje širokú ponuku služieb Kristína z kozmetického salóna v Sládkovičove.

Každá žena má iné preferencie. Niektoré to vonkoncom nepotrebujú, iným zas husté a dlhé mihalnice pridávajú na sebavedomí. No predsa len, ide o OČI, preto si treba starostlivo vyberať odborníka, ktorému dovolíme priblížiť sa k nim. Práve na to máme salóny krásy. Poradia a skrášlia ;-)

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.

;