Fúkaná na vlasy. Čo všetko dokáže fén, hrebeň a vaša predstavivosť.

Publikované 10.3.2018
Fúkaná na vlasy. Čo všetko dokáže fén, hrebeň a vaša predstavivosť.

Vlasy sú korunou krásy. Ako docieliť, aby naše vlasy vyzerali krásne a upravene aj bez pomoci kaderníka? Vyskúšajte fúkanú. Najlepší spôsob, ako skrotiť neposlušné vlasy. Zvládnete ju hravo aj doma a každý deň môžete mať účes ako z kaderníckeho salónu. V článku nájdete jednoduchý návod, ako na to.

Vlasy šetrne umyte

Vlasy si zaslúžia jemné zaobchádzanie. S umývaním vlasov je to ako s umývaním zubov. Umývate si ich od detstva a až pri návšteve dentálnej hygieny zistíte, či si ich drhnete správne a koľko toho ešte môžete zmeniť, aby bolo umývanie efektívne a viedlo k zdravým a krásnym zubom. Viete ako si šetrne umyť vlasy?

Vlasy pred umývaním prečešte. Namočte, ideálne v záklone, ako u kaderníčky. Použite šampón, obvykle stačí v množstve približne jednej kávovej lyžičky, na dlhšie vlasy viac. Vlasy jemme premasírujte bruškami prstov, aby sa nepoškodili. Masírujte ich smerom od čela dozadu ku krku a naspäť. Nepoužívajte krúživé pohyby, spôsobujú chlpenie vlasov. Vlasy opláchnite vodou a postup zopakujte už iba s malým množstvom šampónu na dočistenie vlasu. Na umývanie vlasov je vhodná vlažná voda a na záverečné opláchnutie studená voda, vlasy sú potom hladšie a viac sa lesknú.

Ochranný kondicionér

Pre vytvorenie ochranného filtra na vlasoch použite kondicionér. “Najväčšiu chybu robia ľudia v tom, že si kondicionér na vlasy nanášajú priamo od pokožky. Kondicionér sa nanáša do dĺžky vlasov, približne šesť centimetrov od pokožky,” hovorí kaderníčka Miriam Strapcová.

Nie je uterák ako uterák

Vlasy je potrebné šetrne usušiť, pretože mokrý vlas je najviac náchylný na poškodenie. Po umytí vyžmýkať z vlasov prebytočnú vodu a zabaliť do uteráka. Vlasy uterákom nešúchať. Uterák by mal mať čo najjemnejší povrch a čo najvyššiu absorbčnú schopnosť.

Najideálnejšie je nechať vysušiť vlasy prirodzene, na vzduchu. Po umytí nechajte vlasom aspoň na chvíľu vydýchnuť, až potom siahnite po féne. Dajte si zatiaľ kávu, prečítajte kapitolu z knihy, nalakujte nechty.

Pred fénovaním

Polosuché vlasy prečešte hrebeňom so širokými zubami. Naneste prípravky na vlasy, aby účes držal svoj tvar, napríklad penové tužidlo.

Fúkanie vlasov

Vlasy rozdeľte do sekcií. Ideálne je vytvoriť šesť až osem sekcií. Čím väčšia sekcia, tým dlhšie bude trvať, kým ju vyfúkate. Dobrou pomôckou na rozdelenie vlasov do sekcií sú štipce. Pomôžu vám jednoducho udržať vlasy od seba.

Začnite fúkať vlasy štyri až šesť centimetrov od pokožky hlavy. Nikdy nie bezprostredne pri vlasoch, aby ste si ich nepopálili. Fúkajte od korienkov smerom von, pri korienkoch sú vlasy najviac vlhké. Od spodných prameňov smerom nahor. Použite okrúhlu perforovanú kefu. Vlasy na ňu nakrúcajte, prefukujte a tvarujte.

Finálna úprava pre dokonalý účes

Upravte pramienky tak, aby boli na správnom mieste. Poprášte ich lakom na vlasy, aby držali tvar. Výsledok je na svete! Dáte nám za pravdu, že je úplne iný, ako keď si ľahnete spať s mokrými vlasmi a necháte ich cez noc voľne usušiť.

V tomto videu nájdete návod, ako si vyfúkať vlasy a docieliť krásny účes.

https://www.youtube.com/watch?v=RDGLQdHdwDg

Ak si s fúkanou predsa len neviete dať rady, navštívte radšej kaderníka. Objednať sa môžete jednoducho online cez moderný rezervačný systém.

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.

;