Dentálna hygiena? Luxus alebo štandardná služba? Prečo by sme ju mali zaradiť do svojho života?

Publikované 22.1.2019
Dentálna hygiena? Luxus alebo štandardná služba? Prečo by sme ju mali zaradiť do svojho života?

Dentálna hygiena? Luxus alebo štandardná služba? Prečo by sme ju mali zaradiť do svojho života?

Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život. Jej cieľom je zabrániť vzniku ochorení závesného aparátu zuba a eliminovať vznik zubného kazu.Nie každý si je vedomý jej dôležitosti a potreby v každodennom živote. A čo vy? Staráte sa o svoje zuby a ústnu dutinu správne? Toto sú argumenty, pre ktoré by ste si jednoznačne dentálnu hygienu mali dopriať.

5 dôvodov, prečo zaradiť individuálnu ústnu hygienu do každodenného života

 • Prevencia zubného kazu

  Dentálna hygiena zabraňuje vzniku ochorení na tkanivách ústnej dutiny. Správnou starostlivosťou o zuby a ústnu dutinu predídeme zubnému kazu, zápalu ďasien aj paradontíde. Ide o najlacnejšiu a najúčinnejšiu prevenciu ochorení v ústnej dutine.

 • Cesta k správnej starostlivosti o zuby

  Patríte k tým, čo si čistia zuby pravidelne, aj viackrát denne? Robíte to správne?

  Čistenie zubov je veľmi individuálne a je ťažké vymyslieť jedno univerzálne odporúčanie. Každý má iné zuby – tvar, medzery, sklon. Rozdiel pritom nie je v technike čistenia, ale najmä v tom, ako dlho sa tej-ktorej partii zubov venovať. Preto je ideálne  navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá vám správnu techniku ukáže a naučí vás umývať si svoje zuby správne.

 • Čistý a voňavý dych

  Nepríjemným zápachom z úst, čiže halitózou, trpí približne štvrtina populácie. Zdrojom sú väčšinou zvyšky jedla, ktoré baktérie rozkladajú za uvoľnenia prchavých zlúčenín síry. Až 98 % halitózy má pôvod v ústnej dutine kvôli nedostatočnej hygiene. Vhodnou prevenciou je pitie väčšieho množstva vody, dôkladné čistenie zubov, medzizubných priestorov a jazyka.

 • Odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku, odstránenie rôznych pigmentov

  Pri nedostatočnej alebo nesprávnej dentálnej hygiene sa na zuboch vytvára povlak. Jeho mäkká štruktúra pomaly stvrdne a vytvorí sa zubný kameň. Táto žltá až hnedá usadenina sa môže objaviť nad ďasnom i pod ním a zhoršuje zubnú hygienu.

  Zubný kameň nie je iba estetickým problémom, ale môže vyvolať ochorenie ďasien a zubov. Je jednou z hlavných príčin parodontitídy, teda nás môže doslova pripraviť o naše zuby. Jeho vzniku môžeme predchádzať, keď sa však objaví, mali by sme sa ho zbaviť čím skôr.

 • Dokonalejší úsmev

  Zdravý a krásny úsmev je ozdobou každej tváre :-)

  Dentálna hygiena

  Cieľom pravidelnej návštevy dentálnej hygieny je vytvoriť predpoklady na to, aby sme mohli vykonávať zubnú hygienu aj sami doma.

  Individuálna dentálna hygiena je súčasťou celkovej osobnej hygieny každého človeka vykonávaná v priebehu dňa. Jej podstatou je odstránenie zvyškov potravy a odstránenie povlaku.

  Profesionálna dentálna hygiena je štandardná služba. Je súčasťou pravidelnej  starostlivosti o chrup. Luxusom je nedopriať si profesionálnu dentálnu hygienu a riešiť potom horší variant - zubné kazy a problémy v ústnej dutine.

  Jej veľkou výhodou je motivácia  a inštruktáž o správnej technike čistenia zubov pomocou zubnej kefky a medzizubných pomôcok. Odstraňuje  zubný povlak a zubný kameň, vyčistí pigmentové škrvny od kávy, vína, čajov a ošetrí zuby fluoridovým preparátom.

  Návštevu dentálnej hygieny neodkladajte, ak:

  • vám krvácajú ďasná a máte ich intenzívne tmavočervené
  • máte zdurené alebo opuchnuté ďasná
  • sa vám tvorí zubný kameň a zubný povlak
  • vám zapácha z úst
  • vám ustupujú ďasná a obnažujú sa krčky a korene
  • sa vám kývajú zuby a menia sklon

  Dentálna hygiena je nebolestivá a napomáha predísť ochoreniam v ústnej dutine. Aby dentálna hygiena splnila svoj účel, odporúča sa návšteva dentálneho hygienika aspoň 2x ročne. Samozrejme, podľa stavu chrupu. Pri rôznych problémoch a chorobách je návšteva hygienika podľa individuálnej potreby.

   

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.

;