Poznáte výhody cvičenia s osobným trénerom?

Publikované 25.6.2018
Poznáte výhody cvičenia s osobným trénerom?

Začínate cvičiť a neviete, ako na to? Prípadne ste už s cvičením začali, ale želaný efekt sa nedostavil? Oslovte osobného trénera! Je to kvalifikovaná osoba, ktorá vám bude vedieť s cvičením poradiť a nastaví tréningový plán šitý na mieru podľa vašich cieľov, potrieb a kondície.

Na čo si budem platiť osobného trénera? Tipy, triky a rady, ako cvičiť a udržiavať zdravý životný štýl sú na internete, okukám vo fitku od ostatných, alebo sa opýtam známych, ktorí cvičia… Je to naozaj také jednoduché? Nie je.

Každý človek má iné predispozície - stavba tela, problémové partie, schopnosti, fyzická a psychická kondícia. Ciele, ktoré cvičením sledujete, sa tiež rôznia. Od pocitu byť v pohode, cítiť sa dobre, mať viac energie, odbúrať stres, cez chudnutie, zlepšenie kondície, naberanie svalov, až po zlepšenie imunity, zdravia a posilnenie tela.

Ako si teda sami, laicky, bez odbornej pomoci, vyberiete pre vás vhodné cvičenie? Veľmi ťažko. Osobný tréner vám v mnohom pomôže.

Ak chcete cvičiť správne a bezpečne, osobný tréner je obrovskou výhodou. Základnou a nevyhnutnou zložkou, ktorú správny tréner vykoná, je vstupná anamnéza klienta a diagnostika pohybového aparátu v spolupráci s fyzioterapeutom,” hovorí Boris Krakovský, osobný tréner - Golem, Aupark Bratislava. “

Po úvodnej diagnostike a rozhovore s klientom a fyzioterapeutom nie je pre trénera problém nakombinovať cvičebný a stravovací plán podľa cieľov klienta”, vysvetľuje Boris. “

Výhodou je taktiež osvojenie správnych pohybových návykov a správneho technického prevedenia jednotlivých cvičení. Pri cvičení sa totiž sami nikdy neodkontrolujete tak dobre, ako keď nad vami stojí a neprestajne na vás dohliada osobný tréner. Motivácia dostaviť sa na samotný tréning je oveľa vyššia, keď cvičíte s trénerom”, dodáva Boris.

Osobný tréner spozná vaše limity. Nedovolí vám stagnovať, bude vás posúvať stále vpred. Naučí vás nové techniky a postaví vás pred nové výzvy. Okrem neustálej motivácie by mal byť pre vás psychickou podporou. Podporiť vás v tom, čo ešte zvládnete, aby ste si cvičenie neuľahčovali.

Za trénera by mali hovoriť jeho výsledky. Mal by byť vašim vzorom, ktorému sa chcete priblížiť. Správny tréner (inštruktor) by sa mal systematicky, neprestajne vzdelávať, pracovať na sebe po fyzickej i duševnej stránke. Len tak môže nadobudnuté poznatky a osobné skúsenosti odovzdávať svojim klientom, a tým u nich dosahovať nepretržité pokroky.

Šport je v mysli mnohých veľká drina. Práve osobný tréner ho vie pre vás prispôsobiť tak, aby vám cvičenie robilo radosť a prinieslo želaný efekt. Okrem vlastných cieľov cvičením získavate oveľa viac!  Pri pravidelnom športovaní sa vyplavujú tzv. hormóny šťastia. Ak sa vám do tela vyplavuje hormón serotonín, zažívate celkovú pohodu a pocit šťastia.

Pri nedostatku tohto hormónu máte naopak blbú náladu a sklon k depresii. Cvičenie pôsobí aj ako preventívny antistres faktor. Ak budete vďaka cvičeniu vyrovnaní v mysli, len tak vás niečo nerozhádže. A ak áno, dobrý tréning myseľ opäť vyčistí ;)

Pozvať prevádzku

Chceli by ste sa objednávať online do vašej obľúbenej prevádzky, ktorá ešte nie je na Visblee? Pozvite prevádzku do Visblee!

Pozvať prevádzku
Prihlásenie

Vaše termíny už čakajú.

Nemáte účet? Zaregistrujte sa teraz.

Zabudnuté heslo?
Pozvať prevádzku

Pozvite svoju oblúbenú prevádzku na Vislee.

;